Přihlášení

Na Stodolci

Na Stodolci

Dolní Chřibská 40

Telefon: +420 412 381 028
E-mail: penzion@nastodolci.cz
Web: http://www.nastodolci.cz/

 
Ukázat na mapěZaslat poptávku Poslat jako dárek

Fotogalerie

Na Stodolci   Roubenka 2

Na Stodolci Roubenka 2

 
Na Stodolci   Roubenka

Na Stodolci Roubenka

 
Na Stodolci 2

Na Stodolci 2

 
Na Stodolci   Jízdárna

Na Stodolci Jízdárna

 
Na Stodolci   Restaurace

Na Stodolci Restaurace

 
 
Penzion Na Stodolci se nachází v bezprostřední blízkosti Národního parku „České Švýcarsko“ známého především díky skalnímu masivu “Pravčická brána”. Stojí na samém rozhraní chráněné oblasti Lužických hor a Labských pískovců na kraji Šluknovského výběžku v malebné jižní části obce Dolní Chřibská plné roubených chalup, začínajících hlubokých lesů a pískovcových skal.

Penzion Na Stodolci vznikl citlivou rekonstrukcí zemědělské usedlosti, jejíž historie se píše od roku 1881. Během přestavby bylo především dbáno na použití původních a tradičních materiálů, které naším hostům poskytují pocit tepla a ůtulnosti.

Roubenka

Součástí penzionu Na Stodolci je samostatná roubenka, postavená klasickým tesařským způsobem z masivního dřeva. Objekt je celodřevěný, ošetřený jen přírodními vosky.
Roubenka je dvoupodlažní chalupa, kde v přízemí je vstupní chodba zakončená toaletou s umyvadlem, vedle chodby je největší obytný prostor s  plně vybavenou kuchyní s pračkou, myčkou, lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a vestavnou troubou a sklokeramickou deskou, jídelní kout až pro 8osob a rozkládací rohové sezení, které může sloužit jako obrovská postel (200x220cm). V patře se nachází dvě samostatné neprůchozí ložnice oddělené dveřmi (dvoulůžková a třílůžková), koupelna s umyvadlem, vířivou vanou a toaletou.
Roubenka je ideální pro rodiny s malými dětmi, které v přízemí Roubenky naleznou dostatečný prostor pro svoje aktivity.

Pokoje

V nově postaveném penzionu Na stodolci, který vznikl citlivou rekonstrukci zemědělské usedlosti je možné se ubytovat

  • v klasických pokojích, které se nacházejí v podkroví hlavní roubené chalupy
  • v apartmánech s dvěmi neprůchozími, nad sebou položenými ložnicemi, které se nacházejí ve velké stodole
  • v letních pokojích s přístupem na vlastní terasu s překrásným výhledem do okolí, které se nacházejí v malé stodole
  • v roubence

internet v objektu vhodné pro rodiny s dětmi umístění v přírodě možnost parkování možnost stravování vhodné pro cykloturistiku

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 38
Celkový počet pokojů: 11
Druhy pokojů: 2 lůžkové - double, 3 lůžkové, 4 lůžkové, Apartmá
Počet apartmánů: 2
Druhy apartmánů : 3 lůžkový apartmán, 4 lůžkový apartmán
Druhy chatek : 5 lůžková chata

Služby

Příjezd : CHECK IN 15:00h
Odjezd: CHECK OUT - 10:30
Možnosti stravování : Restaurace je součástí objektu.
Vybavení: Pokoj se sociálním zařízením, Kuchyňka k dispozici , Pokoj s WC, TV na pokoji, TV-SAT, Internet v objektu, WiFi, Zahradní restaurace, Gril, ohniště
Doplňkové služby: Snídaně, Team building

Okolí objektu

Tipy na výlety : Okolí penzionu Na Stodolci nabízí bohaté sportovní i kulturní vyžití jak v zimní, tak v letní sezóně. Zcela ojedinělou turistickou oblastí je Národní park České Švýcarsko, kterým vedou cyklostezky, hipostezky a značené turistické trasy, včetně označených horolezeckých cest. Penzion je ideální branou pro vstup do Národního parku České Švýcarsko, na jehož jihovýchodním okraji se nachází. Zároveň leží na západním konci obce Chřibská, odkud je nádherný výhled na třetí nejvyšší horu Lužických hor Studenec.
Možnost lyžování : V zimní sezóně mohou naši hosté využít služeb nedalekého ski areálu v Horním Podluží ( 6km ), který nabízí osvětlenou sjezdovku s umělým zasněžováním, dva lyžařské vleky, snowpark, dětskou školičku, půjčovnu lyží a parkoviště v těsné blízkosti. Při ideálních sněhových podmínkách je v provozu také vlek a sjezdovky na hoře Jedlová v nedalekém Jiřetíně pod Jedlovou (8km), odkud také začíná několik běžeckých tras křižujících Lužické hory.
Sportovní možnosti : Pěší turistika, Cykloturistika, Hipoturistika, Lezení ve skalách

Cílové skupiny

Agroturistika: ANO
Agroturistika - nabídka: Jsme připraveni umožnit vyjížďku na 2koních a 1poníkovi, tedy pro 3členou rodinu, případně 3dospělé osoby s tím, že jedna osoba musí být drobnější. V okolí penzionu, ale i v oblasti Národního Parku České Švycarsko se nachází množství nově vytvořených hipostezek, díky kterým je možné sledovat krásy národního parku z koňského hřbetu a proto jsou pro milovníky jízdy na koni jsou k dispozici stáje s jezdeckými koňmi, kde si mohou po předchozí rezervaci zajezdit jak zkušení jezdci, tak úplní začátečníci a děti.

 
 
Asociace soukromého zemědělství ČR © 1998-2015 | kancelar@asz.cz
Samkova 1, 110 00 Praha 1 | tel.: 266 710 414 | fax: 266 710 413
Adresář firem | Inzerce | Obchod | Ubytování na farmě |
load